Negaidītas uzvaras Spēkavīru čempionāta trešajā posmā Smiltenē

Spēkavīri,Spēkavīru Čempionāts 2013 | Pir, 2013. gada 17. jūnijs 9:52

Skatītāju pārpildītajā Smiltenes estrādē sestdien norisinājās „Siltums Jums” Latvijas spēkavīru čempionāta trešais posms. Pirmo reizi uz goda pjedestāla kāpa Aivars Šmaukstelis, bet neveiksmes vajāja Edgaru Andersonu, kurš vairākos vingrinājumos uzrādīja labus rezultātus un pārsteidza ne tikai skatītājus, bet arī spēka sporta pazinējus.

Pirmajā vingrinājumā- Stihl automašīnas vilkšanā no zemes (automašīnas svars 2 tonnas), labāko rezultātu uzrādīja Agris Kazeļņiks, viņš mašīnu pacēla 12 reizes. Diemžēl Agrim no turpmākās cīņas nācās izstāties, jo cirkšņa trauma liedza spēkavīram piedalīties nākamajos vingrinājumos. Vienpadsmit reizes mašīnu pacēla Didzis Zariņš, kuram otrā vieta, bet trešais palika Oskars Martužans ar desmit reizēm.

Latvijas dzelzceļš spēka kombinācijā divas reizes bija jāpaceļ 125 kg smags baļķis, pa vienai reizei 145 kg smags metāla stienis un ar vienu roku jāpaceļ 85 kg smaga hantele. Tikai trīs spēkavīriem izdevām pieveikt visus smagumus un līdz ar to laiks, kādā atlēti pacēla šos smagumus, bija noteicošais vietu sadalē. Visātrāk šo kombināciju veica Ivars Grahoļskis (38.65), 47.62 sekundēs to paveikt izdevās Martužanam, viņam otrā vieta, bet trešais palika Didzis Zariņš (50.04).

410 kg smago Meldonium/Olainfarm nēšu vingrinājumā pirmo vietu izcīnīja Didzis Zariņš, noskrienot 20 metrus ar šiem smagumiem 10.78 sekundēs, kas ir patiesi lielisks rezultāts. Otrajā vietā Oskars Martužans (11.87), bet trešais 12.43 sekundēs distanci veica Edgars Andersons.

Smiltenes piens krucifiksā katrā rokā bija jātur 12,5 kg smagas piena kannas, kur visizturīgākais, uzrādot laiku 51.53,  izrādījās Edgars Andersons, kurš pamazām kāpa arvien augstāk kopvērtējuma tabulā. Otrs palika Jānis Šleckus (48.52), bet trešajā vietā ierindojās Aivars Šmaukstelis (43.24).

Lode/Fiskars kombinācija, kurā atlēti stūma 900 kg smagu ķerru un katrā rokā nesa pa 125 kg smagiem koferīšiem, neveiksmīga izrādījās Edgaram Andersonam. Atlēts ļoti ātri veica šo vingrinājumu, taču beigās nokļūdījās un nometa koferīšus pirms finiša līnijas un to pārbīdīšana pāri līnijai prasīja pārāk daudz laika un Edgaram tikai sestais rezultāts un sāpīgs punktu zaudējums kopvērtējumā. Taču šis vingrinājums padevās Aivaram Šmaukstelim, viņš izcīnīja pirmo vietu ar laiku 25.81. Otrs palika Oskars Martužans (26.41), bet trešā vieta Marekam Leitim (26.87).

Sacensības atlēti noslēdza ar Siltums Jums akmeņu celšanu. Kā ierasts visus sešus akmeņus (tai skaitā sesto 200 kg smago akmeni), pacēla tikai Didzis Zariņš, līdz ar to viņam pirmā vieta. Otrais šoreiz Mareks Leitis, kurš piecus akmeņus pacēla 41.31 sekundēs, aiz sevis atstājot trešās vietas ieguvēju Oskaru Martužanu, kurš piecus akmeņus pacēla 48.28 sekundēs.

Smiltenes posma rezultāti:

1

Didzis Zariņš

39

2

Oskars Martužans

35

3

Aivars Šmaukstelis

29

4

Mareks Leitis

29

5

Edgars Andersons

27.5

6

Ivars Grahoļskis

24.5

7

Jānis Šleckus

19

8

Agris Kazeļņiks

8

Ļoti iepriecināts par savu trešo vietu bija Aivars Šmaukstelis, kurš pirmo reizi savā karjerā izcīnīja godalgotu vietu kādā no čempionāta posmiem. Bet par to noteikti nepriecājās Mareks Leitis, kuram šoreiz bija jāpiekāpjas jaunajam atlētam un jāpaliek ceturtajam. Ļoti nepaveicās Edgaram Andersonam, kuram Lode/Fiskars kombinācijā ne tikai sanāca kļūdīties, bet arī noraut plaukstām ādu, kas arī akmeņu celšanā traucēja uzrādīt labāku rezultātu. Martužans arvien stabilāk startē čempionāta posmos un kā pats atzina, līdz finālam noteikti gribētu pacelt arī visus sešus akmeņus.

Nākamais Latvijas spēkavīru čempionāta posms norisināsies 13 jūlijā Mērsragā.

 

„Siltums Jums Latvijas spēkavīru čempionāta 2013” kopvērtējums pēc trīs posmiem:

 

1

Didzis Zariņš

29

2

Oskars Martužans

23

3

Mareks Leitis

22

4

Artis Plivda

19

5

Ivars Grahoļskis

15

6

Edgars Andersons

15

7

Aivars Šmaukstelis

14

8

Jānis Šleckus

10

9

Agris Kazeļņiks

9

10

Andris Leišavnieks

6

11

Uģis Suveizda

0

 

 

„Siltums Jums Latvijas spēkavīru čempionāta 2013” nākamie posmi norisināsies Mērsragā, Ilūkstē, Limbažos, Ventspilī, Valmierā (Pāru sacensības), Mārcienā (Pāru sacensības).

„Siltums Jums Latvijas spēkavīru čempionātu 2013” atbalsta Siltums Jums, Fiskars, Stihl, Lode, Latvijas Dzelzceļš un Meldonijs (Olainfarm). Par spēkavīru aktivitātēm informē radio SWH un sportacentrs.com.