SPK Federācija

Biedrība „Latvijas spēka atlētu federācija” (LSAF) dibināta 2004. gada sākumā un tās pamatmērķis ir spēkavīru sporta attīstības veicināšana un popularizēšana Latvijā, kā arī nodrošināt iespēju labākajiem Latvijas atlētiem startēt starptautiskajās Spēkavīru sacensībās (piem. The World Strongest Man, Strongman Champions League).

Katru vasaru vairākās Latvijas pilsētās notiek dažāda līmeņa sacensības, kurās piedalās pieredzējuši sportisti gan no Latvijas, gan ārvalstīm, kā arī jaunā paaudze, kas ir pierādījusi savu spēku amatieru sacensībās.

Lai ik gadu Latvijā varētu noteikt stiprākā vīra vārdu, tiek rīkots Latvijas Spēkavīru čempionāts. Sacensības notiek piecos čempionāta posmos, kuros ir jāveic seši spēkavīru vingrinājumi. Desmit regulārā čempionāta kopvērtējuma labākie atlēti tiek finālā, kurš norisinās divas dienas, kopumā izpildos desmit vingrinājumus. Latvijas Spēka atlētu federācijai ir tiesības kādam atlētam piešķirt tā dēvēto „Wild card”, kas ārpuskārtas kādam atlētam dod tiesības piedalīties Latvijas Spēkavīru čempionāta finālā. Šo aizraujošo sacensību noslēgumā tiek noskaidrots stiprākā Latvijas vīra vārds.

Katrs posms, kura laikā spēkavīri pilda sešus vingrinājumus dažādām muskuļu grupām, ilgst aptuveni 4 stundas. Šīs stundas rit aizraujoši un noteikti iepriecina gan pašus atlētus, kuri cīnās savā starpā, gan arī skatītājus, kas jūt līdz saviem favorītiem.

Spēkavīru sacensības nav ierastas, tajās tiek izmantots specifisks inventārs, neiedomājami smagumi un ikvienam ir iespēja sekot līdz šīm sacensībām ne tikai klātienē lielākajās Latvijas pilsētās, bet arī vērot tās TV ekrānos.

Spēkavīru čempionāta skatītājiem tiek dota iespēja būt ne tikai pasīviem vērotājiem, bet sacensību pauzēs izmēģināt spēkavīru inventāru arī pašiem un piedalīties LSAF rīkotajos konkursos.

Mūsu atlēti veiksmīgi startē arī starptautiskajos turnīros, ko veiksmīgi patreiz pierāda 2012. gada Latvijas spēcīgākais vīrs Dainis Zāģeris, kurš gandrīz no katra Spēkavīru čempionu līgas posma mājās brauc ar kādu kausu.

Arī jaunajiem un perspektīvākajiem atlētiem, tiek dota iespēja startēt un gūt pieredzi sacensībās ārpus Latvijas. Rezultāti ir iepriecinoši. Oskars Martužans, Ivars Grahoļskis, Jānis Šleckus, Edgars Andersons un citi arvien pārliecinošāk pierāda, ka ir gatavi stāties pretī tādiem Latvijas spēkavīriem kā divkārtējam Latvijas čempionam Artim Plivdam, Ginesa rekorda īpašniekam un vairākkārtējam Latvijas čempionam Agrim Kazeļņikam, pērnā gada spēcīgākajam Latvijas vīram Dainim Zāģerim un šī gada čempionam Didzim Zariņam, un, protams, arī ārvalstu atlētiem.

Lai Latvijas Spēkavīru čempionātu padarītu krāsaināku, sacensībās piedalīties nereti tiek aicināti arī atlēti no ārzemēm. Papildus LSAF rīko spēkavīru pāru sacensības, kas ir īpašas ar to, ka uzdevumi tiek veikti kopā vai vienam aiz otra, liekot atlētiem strādāt kā komandai.

„Latvijas spēka atlētu federācija” ir pierādījusi savu profesionalitāti, rīkojot dažāda mēroga vietējās un starptautiskās spēkavīru sacensības un cer, ka ikgadu spēkavīru rindas paplašināsies un spēka elitei pievienosies arvien jauni censoņi, kuri gatavi pierādīt, ka nekas nav neiespējams!

Ja arī tu kaut reizi esi iedomājies par šo aizraujošo sporta veidu, tad droši raksti, zvani vai nāc ciemos! Kopā mēs esam un būsim stipri!