Stipro Skrējienā 4 finišu sasnieguši vairāk kā 2800 dalībnieku!

Stipro Skrējiens 4 | Ses, 2012. gada 5. maijs 12:23

Kinopilsētā Cinevillā vakar norisinājās jau ceturtais Stipro Skrējiens un ir noskaidroti jaunie ekstrēmā skrējiena laureāti. Kā unikāla ir jāatzīmē Ingas Dauškānes ceturtā uzvara pēc kārtas dāmu konkurencē.

Jau pieteikšanās procesā gāja “karsti” un uz starta līnijas stājās rekordliels dalībnieku skaits, trijās grupās kopā gandrīz 3000 dalībnieki. Lai trasē pietiekami ērti varētu izvietoties tik liels skaits skrējēju, nācās paplašināt atsevišķas trases vietas, pārveidojot šķēršļus un izveidojot jaunus.

 

Kā vēlāk atzīmēja daudzi dalībnieki, 7 km garā trase izdevusies sarežģītāka un grūtāka kā iepriekšējos gados, tomēr ne mazāk interesanta un pārdomāta. To savā finiša intervijā neslēpa arī sieviešu skrējiena uzvarētāja Inga Dauškāne, kas solīja arī nākamgad cīnīties par piekto uzvaru. Otrajā vietā sieviešu ieskaitē palika ikgadējā dalībniece Ieva Mauliņa, bet trešajā vietā ierindojās Elīna Elksnīte, kas individuālajā ieskaitē piedalījās pirmoreiz un bija īpaši priecīga par trešo vietu.

 

Pēc dāmām uz starta līnijas stājās vairāk kā 1000 vīriešu. Trīskārtējā iepriekšējo gadu uzvarētāja Jāņa Krūmiņa prombūtnē, šoreiz uzvaras laurus varēja plūkt jauns Stipro Skrējiena čempions – Sandis Kuklis, kas 2011.gadā bija trešais. Otro vietu vīriešu konkurencē izcīnīja Uģis Karasevs, bet trešo vietu Ivars Žagars.

 

Kā pēdējās trasē devās komandas, kur par labāko norisinājās ciņa starp gandrīz 400 komandām ar vairāk kā 1500 skrējējiem. Šajā disciplīnā liels uzsvars bija uz savstarpēju palīdzību un sadarbību. Cīņā ar visu iepriekšējo tūkstošu skrējēju izmētātajiem dubļiem ātrākie finišā nonāca Kuldīgas novada komanda, kas ieguva arī Stiprākās pašvaldības titulu. Komandu izcīņā pie otrās vietas tika SIA Bestlīzings, bet trešo vietu izcīnīja komanda “Nekāda Naida”, kura ieguva arī Stiprākās augstskolas titulu, jo sastāvēja no Nacionālās Aizsardzības Akadēmijas studentiem.

 

Pie Mueller atbalsta balvas traumētākajam dalībniekam tika Lauris Pūkainis, kas trasē izmežģīja potīti. Officeday Latvia dāvāto kafijas automātu ieguva SIA Bestlīzings, kurš šogad bija Stiprākais uzņēmums.

 

Laika apstākļi šogad īpaši lutināja dalībniekus un tāpēc pie finiša varēja manīt vien smaidošas un apmierinātas sejas, jo galvenais uzdevums- finišēt, bija izpildīts.

 

Šogad izaicinājumu skriet ekstrēmajā skrējienā pieņēma arī vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki. Dziedātājs Intars Busulis startēja Radio SWH komandā un atzina, ka trase bija interesanta un nākamgad varētu startēt atkal. Diemžēl savus kolēģus no SpinFM viņiem pieveikt neizdevās, bet par to pārdzīvojumu neesot.

 

Mākslinieciski noskaņotie Dailes teātra aktieri bija priecīgi, ka arī viņiem izdevās pieveikt Stipro Skrējiena trasi un arī apsteigt Nacionālā teātra skrienošos aktierus.

Šogad komandu ieskaitē startēja arī spēkavīrs Raivis Vidzis, kurš atzina, ka skriet ir daudz savādāk kā celt svarus, taču pierādīja, ka tas ir izdarāms un nākamgad aicina ikvienu izmēģināt arī savus spēkus Stipro Skrējienā.

Kopumā pasākums atzīts kā izdevies gan ar plašo dalībnieku un līdzjutēju skaitu, gan saulaino laiku un smaidošajām sejām. Kāds vienkārši atpūtās, jo bija brīvdiena, kāds vēlējās Latvijas valsts svētkus atzīmēt nedaudz savādāk kā katru gadu, bet kādam vienkārši bija interesanti paskatīties uz tiem dullajiem, kas izaicina sevi, skrien cauri dubļiem, pārvar bailes no augstuma un pierāda sev, ka arī viņš spēj pieveikt Stipro Skrējiena trasi.

Organizatori saka lielu paldies visiem atbalstītājiem, bez kuriem šis pasākums nebūtu tik krāsains un izsaka visdziļāko cieņu dalībniekiem, kuri jau ceturto gadu palika uzticīgi Stipro Skrējienam un arī tiem, kas startēja pirmoreiz.

 

Tiksimies visi atkal nākamgad, kad Stipro Skrējiens svinēs savu pirmo apaļo – piekto jubileju!

 

Rezultātu apkopojumu un fotogrāfijas no skrējiena gaidiet tuvākajā laikā parstipru.lv

 • mazais inženieris.

  Kļūda! Nacionālais teātris ir priekšā abām Dailes teātra komandām. Teātrī nestrādā tikai aktieri.  No Nacionālā teātra neskrēja neviens aktieris. Skrēja skatuves mehānisko iekārtu inženieri un meitene/draudzene.

 • Boot

  ja nākamgad būs tikpat vai vairāk dalībnieku, tad jāpadomā par platāku trasi lai nerastos sastrēgumi! jo līdzjutējiem vietas bija vairāk kā vajag un ņemot vērā ka viņi pārvietojās arī par trasi tad noteikti!!! beigas var būt tādas kādas ir, bet sākumā kur ir lielā burza noteikti vajadzētu platāk!

 • mazais inženieris prim

  Manuprāt, vislabākais risinājums būtu atsevišķi starti – tad nebūtu jāstāv rindās pie īpatnējiem šķēršļiem.

 • gāzi grīdā =)

  šoreiz tikai pamēģināju, kā ir skriet stipro skrējienā, bet tāpat tiku 20niekā, bet nezin kāpēc man pielika 10min:( Ja nākamgad iešu uz 3nieku un finišā būs kaut kādas mistiskās 10min klāt, tad vismaz gribētu zināt, kur tās esmu noķēris!!! Savukārt vairāki individuālie skrējēji un komandas, kuras teica,ka esot gājušas garām dažiem šķēršļiem vai nu dēļ rindas vai nespējas kaut to pārvarēt nav nekādu sodu saņēmuši un skatos vismaz 3 kopvērtējumā(pēc oficiāliem rez.) ir 10niekā. Varbūt nākamgad ar skriet kādam šķērslim garām cerībā, ka nepamanīs???protams, ka tā nedarīšu, bet organizatoriem der padomāt par šo!!!!It īpaši sāpīgi tiem, kuri patiešām sacenšas un neviss plezīra pēc atbraukuši pasmērēties dubļos…

 • Fhsdfjsdkfjs

   piekrītu jums par rezultātiem.
  organizatoriem vajadzetu arii padomat kā labāk un efektīvāk fiksēt laiku finišā, lai nav ta ka kads dalībnieks paliek bez rezultāta, rezultātus vajag arii izlikt sacensību vieta, lai varetu apskatities , nevis tikai interneta tos publicet

 • Samis1

  Iesaku organizatoriem padomāt par SILTAJĀM dušām nevis sili, kur krāns ar aukstāku ūdeni kā dīķos. Saprotams, ka tas ir sarežģīti, bet neiespējami tas nav.
  Šķēršļi sākumā tiešām jāizvieto platāki, vai arī jāpadomā par starta intervālu. Saprotu, ka tas ievilktos, bet tad nerastos sastrēgumi.
  Šķēršļus vajadzētu mēģināt atbrīvot no stikliem! Šķērslī kurā bija jālien zem žoga bija stiklu lauskas ne viena vien un tas nebija vienīgais, kur tā bija!

 • Ieva

  Bija drausms dušu trūkums. kaut vai aukstas dušas, kaut vai tās lopu dzirdītavas, tikai vajag daudz vairāk. Kā var atstāts ap pusotru tukstoti cilvēku bez iespējas pat muti nomazgāt un vel maksāt par to 50 ls no komandas šķiet neaptverami.