Latvijas Spēkavīru čempionātā pāros uzvar Zariņš un Rozentāls

Spēkavīri | Tre, 2014. gada 23. jūlijs 12:44

Iepriekšējā nedēļas nogalē, 19. jūlijā Līvānos un 20. jūlijā Kuldīgā, norisinājās Latvijas Spēkavīru čempionāts pāros. Šajās sacensībās pārliecinošu uzvaru guva Didzis Zariņš pārī ar Māri Rozentālu.

Šī gada Latvijas Spēkavīru čempionātā pāros piedalījās 10 atlēti: Artis Plivda startēja pārī ar Mareku Leiti, Didzis Zariņš ar Māri Rozentālu, Jānis Šleckus ar Edgaru Andersonu, Ivars Grahoļskis ar Jāni Ilgavižu un Igors Podčeredņičenko ar Ivanu Bistrovu.

Latvijas Spēkavīru čempionāta pāros pirmais posms norisinājās Līvānos. Atlēti sacensības sāka ar Baltcom pulksteņa nešanu. Visspēcīgākie izrādījās Jānis Šleckus un Edgars Andersons, aiz viņiem Artis Plivda ar Mareku Leiti, bet trešo vietu izcīnīja šo sacensību vismazāk pieredzējušākie atlēti Igors Podčeredņičenko ar Ivanu Bistrovu.
Otrais vingrinājums – Buderus pietupieni, kuros pirmo vietu izcīnīja Didzis Zariņš un Māris Rozentāls (20 reizes). Otro labāko rezultātu uzrādīja Ivars Grahoļskis un Jānis Ilgavižs (12 reizes), bet trešo Jānis Šleckus un Edgars Andersons (11 reizes).
Trešais vingrinājums atlētiem bija baļķa un hanteles celšana. Šajā visspēcīgākie izrādījās Didzis Zariņš un Māris Rozentāls, baļķi paceļot 8 reizes, bet hanteli septiņas. Otrie palika Jānis Šleckus un Edgars Andersons, bet aiz viņiem kā trešie Ivars Grahoļskis un Jānis Ilgavižs.
Labākie auto turēšanā bija Artis Plivda un Mareks Leitis (38,15 sek.), aiz viņiem Igors Podčeredņičenko un Ivans Bistrovs (27,69 sek.)
Pēdējais uzdevums visiem spēkavīriem Līvānos bija mucu mešana un nešana, kurā kā pirmie nostartēja Igors Podčeredņičenko ar Ivanu Bistrovu ar rezultātu 1, 6 min. Vienīgajam starp visiem šī posma atlētiem pārmest visas piecas mucas izdevās Ivanam Bistrovam.

Pēc pirmās dienas kopvērtējuma tabulā pirmo vietu dalīja divi pāri – Didzis Zariņš, Māris Rozentāls un Artis Plivda ar Mareku Leiti.

Nākamajā dienā spēkavīri devās uz Kuldīgu, kur norisinājās šo pāru sacensību otrais posms. Tas iesākās ar 400 kg smagu Bosch nēšu nešanu. Vislabāk tas padevās Mārim Rozentālam un Didzim Zariņam.
Smago mašīnu visātrāk pavilkt izdevās arī Zariņam pārī ar Rozentālu (21,46 sek.), otru labāko rezultātu sasniedza Jānis Šleckus un Edgars Andersons (22,63 sek.), bet trešo – Artis Plivda un Mareks Leitis (25,94 sek.).
Trešais vingrinājums – Fiskars krucifiks – visspēcīgākie Artis Plivda un Mareks Leitis, aiz viņiem Didzis Zariņš un Māris Rozentāls, kā arī Ivars Grahoļskis un Jānis Ilgavižs.
Pēc tam spēkavīriem vingrinājumā bija jānes uz laiku Baltcom čemodāni un kaste. Pirmie atkal nostartēja Didzis Zariņš un Māris Rozentāls, otrie Jānis Šleckus un Edgars Andersons, trešie – Artis Plivda un Mareks Leitis.
Pēdējais un noslēdzošais Latvijas Spēkavīru čempionātā pāros bija ZZS atlanta akmeņu celšana un vairoga nešana. Visātrākie un spēcīgākie atlēti tieši šajā vingrinājumā izrādījās Māris Rozentāls un Didzis Zariņš. Īstu sensāciju skatītājiem sagādāja Didzis Zariņš, kurš pacēla sešus akmeņus, bet tikai pavisam nedaudz veiksmes pietrūka, lai paceltu septīto, 220 kg smago akmeni. Ja viņam tas izdotos, tas noteikti būtu jauns Latvijas rekords. Atkārtot Didža rezultātu gandrīz izdevās arī Artim Plivdam. Aiz viņiem otrie labākie palika Artis Plivda un Mareks Leitis, bet trešie otrie Jānis Šleckus un Edgars Andersons.

Kopvērtējumā Latvija Spēkavīru čempionātā pāros nepārspēti palika un 1. vietu ieguva Didzis Zariņš un Māris Rozentāls, visu vingrinājumu summā izcīnot 41 punktu. Otrajā vietā ierindojās Artis Plivda un Mareks Leitis (35 punkti), bet augsto trešo vietu piecu pāru konkurencē ieguva Jānis Šleckus un Edgars Andersons (32 punkti).

Pavisam drīz, 2. augustā Ventspilī un 3. augustā Liepājā jau norisināsies šīs sezonas Latvijas Spēkavīru čempionāta lielie superfināli, kuros startēs 10 labākie Latvijas spēkavīri. Pēc tam 9. augustā Ikšķilē būs Skotu kalniešu spēļu otrais posms, ar kuru arī noslēgsies šī gada aktīvā spēkavīru sacensību sezona.

Sīkāka informācija par Latvijas Spēkavīru čempionātu pieejama mājas lapā parstipru.lv

Atlētu pāris Punktu skaits Vieta
Māris Rozentāls/Didzis Zariņš 41 1.
Artis Plivda/Mareks Leitis 35 2.
Jānis Šleckus/Edgars Andersons 32 3.
Ivars Grohoļskis/Jānis Ilgavižs 23 4.
Igors Podčeredņičenko/Ivans Bistrovs 19 5.