PB Purvīša Balva

IslBG

 

Purvīša balva

 

Purvīša balva tika iedibināta 2008. gada sākumā ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilākos sasniegumus Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību.

Balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu. Par balvas laureātu kļūs viens no ekspertu darba grupas izvirzītajiem kandidātiem, kurš saņems augstāko starptutiskas žūrijas novērtējumu. Balvas apjoms ir 20.000,- LVL (ieskaitot nodokļus). Tā ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā.

No 2013. gada 1. janvāra darbu ir sākusi jauna ekspertu darba grupa 7 cilvēku sastāvā. Ekspertu darba grupā darbojas LNMM 20. gs. 2. puses – 21. gs. kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas “Arsenāls” vadītāja Elita Ansone, mākslas zinātniece, kuratore, kritiķe Ieva Kalniņa, mākslas zinātniece Stella Pelše, mākslas zinātniece, LNMM Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja Astrīda Rogule, kinorežisors, teorētiķis Dāvis Sīmanis, mākslas un kultūras interneta portāla Arterritory.com krievu redakcijas galvenais redaktors Sergejs Timofejevs un mākslas zinātniece un kuratore Inga Šteimane.

Neatkarīgu ekspertu darba grupa divu gadu periodā izvērtē notikumus vizuālajā mākslā, reizi ceturksnī izvirzot nominatus balvai, un izvērtēšanas perioda beigās, izvērtējot visus nominantus, izvirza balvai astoņus kandidātus, kuru veikums būs aplūkojams kopējā izstādē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” 2015. gada februārī un martā. Žūrijas locekļu uzdevums būs izvērtēt astoņu fināla kandidātu radošo veikumu un nosaukt Purvīša balvas laureātu. Žūrija lēmumu par laureātu pieņem slēgtā sēdē pēc diskusijām atklātā balsojumā ar vienkāršu balsu vairākumu.

Pirmo Purvīša balvu 2009.gada 11.februārī saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu „Solitude”, otro Purvīša balvu 2011.gada 18.februārī saņēma Kristaps Ģelzis par par personālizstādi “Varbūt”, bet trešo Purvīša balvu 2013. gada 15. februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi „Zemes darbi”.