Sestdien, 4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā atklāja jaunizveidoto Lucavsalas aktivitāšu parku

Atklājam Lucausalu | Cet, 2013. gada 9. maijs 17:11

Sestdien, 4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā atklāja jaunizveidoto Lucavsalas aktivitāšu parku. Visas dienas garumā apmeklētājus priecēja ne tikai saulainais laiks, bet arī Viduslaiku spēka spēles, „Karters” triāla skolas paraugdemonstrējumi, bērniem bija iespēja izklaidēties piepūšamajās atrakcijās, ūdensprieku cienītāji varēja vērot braucienu apkārt Zaķusalai ar jūras kajakiem un vēl daudz citu aktivitāšu.
Pateicoties jaukajam laikam, Lucavsalā visas dienas garumā ģimenes ar bērniem varēja baudīt dažadas sporta stafetes, bērniem bija iespēja veidot māla figūriņas un skatīties kā top māla trauki, kā arī zīmēt stipru Latviju un stipru Rīgu. „Karters” triāla skola iepazīstināja visus interesentus ar triāla sporta vēsturi Latvijā un pasaulē, velosipēdu tehnisko uzbūvi un, protams, bija iespēja arī velotriāla elementus apgūt pieredzējušu speciālistu vadībā. Visas dienas garumā varēja saņemt informāciju par nūjošanu un piedalīties nūjošanas sacensībās. Kolorītās Ineses Ziņģītes vadībā varēja izvingrināt kaulus un uzzināt kāpēc ir jārāpo un kāpēc ir jārīvējas ar dvieļiem, izmēģināt Lucavsalā uzstādīto iekārtu, kas piemērota vingrošanai senioriem.  „Sporta laboratorija” sporta ārsti konsultēja interesentus par veselīgu dzīvesveidu, mērīja pulsu, asinsspiedienu, zemādas tauku krokas, savukārt pie sporta treneriem varēja iegūt informāciju par sev piemērotu fizisko aktivitāti un veikt  fizisko spēju eksprestestus. Visas dienas garumā bija iespēja uzspēlēt tradicionālo  golfu un mini golfu, kā arī dejotgribētāji varēja apgūt pirmos pamatsoļus līnījdejās. Ikvienam bija iespēja izmēģināt Spīdmintonu, ko arī daudzi aktīvi izmantoja. Notika arī brauciens apkārt Zaķusalai ar jūras kajakiem, dažādu sporta un atpūtas laivu prezentācijas un demonstrācijas, bet Latvijas labākie veikboardisti rādīja paraugdemonstrējumus Daugavā. Vairāku stundu garumā norisinājās arī Viduslaiku spēka spēles, kur Latvijas spēcīgākie vīri cīnījās savā starpā, lai beigās iegūtu Rīgas kausus Kalniešu spēlēs. Šoreiz lielākais kauss nonāca šķepmetēja Jāņa Liepas rokās.
Aktīvās atpūtas starplaikos apmeklētājus ar garšīgu zupu cienāja SIA Baltic Restaurant Latvia un reizi stundā 20 laimīgie apmeklētāji tika pie vitamīniem bagātas sulas.
Skatītājus priecēja vokālā grupa ‘’Miljons’’, afrikāņu bungu grupa ‘’Safara’’’, senjoru tautisko deju kolektīvs ‘’Sendancis’’ un daudzi citi.
Tik aktīvi Latvijas dzimšanas dienu atzīmēja Lucavsalā, ikviens apmeklētājs atzinīgi novērtēja Rīgas domes jaunizveidoto aktīvitāšu parku un domājams, ka šis parks ikdienu priecēs arvien vairāk un vairāk jaunus apmeklētājus.