AČ12 Apraksts

Latvijas amatieru čempionāts spēkavīriem.

APRAKSTS.

Jau sesto gadu tiek rīkots Latvijas spēkavīru čempionāts amatieriem. Pasākuma mērķis ir noskaidrot Latvijas spēkavīru čempionāta uzvarētāju amatieru grupā. Veicināt spēkavīru sporta attīstību Latvijā un popularizēt to valsts iedzīvotājiem, kā arī sagatavot jaunos sportistus, kas nākotnē pārstāvēs Latviju starptautiskos spēkavīru turnīros. Rīkojot šāda veida sacensības, organizatori vēlas parādīt sporta audzinošās vērtības un sekmēt jauniešu pievēršanos aktīvam dzīvesveidam. Galvenais uzdevums ir attīstīt sadarbību ar dažādām Latvijas pilsētām, kuras atbalsta sportistus un arī dažādas sporta sacensības, pasākumus.

Čempionātu organizē Latvijas Spēka atlētu federācija, sporta biedrība „Par stipru Latviju” sadarbībā ar producentu grupu „Krokodili”.

Latvijas amatieru čempionātam spēkavīriem ir trīs posmi, kuri notiek dažādās Latvijas vietās. Katra posmā spēcīgākajiem vīriem jāveic pieci vingrinājumi. Visu posmu kopvērtējumā 12 labākie kvalificējas finālam.

Amatieru čempionātā labākiem tiek dota iespēja nākamajā gadā startēt elites grupā un cīnīties ar profesionāļiem šajā jomā.