Spēkavīru čempionāta finālā uzvar Oskars Martužans

Spēkavīri | Pir, 2014. gada 4. augusts 15:03

Nedēļas nogalē, 2. augustā Ventspils promenādē un 3. augustā Liepājas pludmalē, norisinājās Raimonda Bergmaņa kausa izcīņa, kas vienlaikus bija arī šīs sezonas Latvijas Spēkavīru čempionāta fināla posmi. Šajās sacensībās uzvaru izcīnīja Oskars Martužans no Ugāles.

Latvijas Spēkavīru čempionāta fināla sacensības norisināsinājās divas dienas, kurās piedalījās un par Raimonda Bergmaņa kausu cīnījās desmit labākie atlēti no visas Latvijas: Mareks Leitis, Artis Plivda, Didzis Zariņš, Aivars Šmaukstelis, Magnuss Vucāns, Ivars Grahoļskis, Jānis Ilgavižs, Jānis Šleckus, Edgars Andersons un Oskars Martužans.

Sestdien, 2. augustā, Ventspils promenādē plkst. 13.00 sākās pirmā Latvijas Spēkavīru čempionāta fināla diena, kurā atlētiem bija jāveic pieci vingrinājumi. Vingrinājumā „Kerraterm ķerra” pirmais nostartēja Oskars Martužans, jo ķerru nostūma 12,69 sek., bet dalītajā otrajā, trešajā vietā ar rezultātu 14,00 sek. ierindojās Jānis Šleckus un Edgars Andersons. Visspēcīgākais viensviens.lv vikinga presē izrādījās 2013. gada čempionāta uzvarētājs Didzis Zariņš (14 reizes), aiz viņa palika Jānis Šleckus (11 reizes) un Aivars Šmaukstelis (10 reizes). Nissan Norde automašīnas celšanā spēcīgākais izrādījās Oskars Martužans, paceļot auto 14 reizes, otrajā vietā Didzis Zariņš (13 reizes), bet trešais Aivars Šmaukstelis (10 reizes). Pirmo vietu ceturtajā vingrinājumā „Bosch nēši” izcīnīja Oskars Martužans, otro vietu Aivars Šmaukstelis un trešo Didzis Zariņš. Pēdējais noslēdzošais vingrinājums sacensībās Ventspilī bija ZZS atlanta akmeņu celšana, kurā pārliecinoši uzvarēja Didzis Zariņš, 39,3 sekundēs paceļot 6 akmeņus.

Pēc pirmās sacensību dienas kopvērtējuma tabulas augšgalā bija Didzis Zariņš, Oskars Martužans un Aivars Šmaukstelis.

Otrajā superfināla dienā svelme Liepājas pludmalē nesaudzēja nevienu, tādēļ sacensības izrādījās pietiekami grūtas ikvienam spēkavīram, kurš piedalījās. Latvijas Spēkavīru čempionāta otrajā superfinālā atlētiem arī bija jāizpilda pieci vingrinājumi, pēc kuriem tika noteikts šī gada Latvijas spēcīgākā vīra vārds. Pirmais no tiem bija Keraterm kamanu vilkšana, kurā kā pirmais nostartēja Oskars Martužans (9,81 sekundes), otrais Didzis Zariņš (10,09 sekundes), bet trešais palika Artis Plivda (10,22 sekundes). Fiskars krucifiksā labākais izrādījās Artis Plivda, aiz viņa otrajā vietā bija Ivars Grahoļskis, bet trešais – Aivars Šmaukstelis. Trešais vingrinājums atlētiem bija Buderus pietupieni, kuros uzvaru izcīnīja Ivars Grahoļskis. Rent4event mucu nešanā pirmais palika Oskars Martužans, otrais Mareks Leitis, bet trešais spēcīgākais starp visiem desmit atlētiem bija Artis Plivda. Pēdējais vingrinājums rekordrallijs.lv mucu nešana no ūdens, kurā uzvarēja Oskars Martužans ar rezultātu 1:35 minūtes.

Divu dienu kopvērtējumā par 2014. gada Latvijas Spēkavīru čempionāta uzvarētāju un otrā Raimonda Bergmaņa kausa ieguvēju kļuva Oskars Martužans no Ugāles, pavisam kopā izcīnot 79,5 punktus. Pēc sacensībām Oskars bija ļoti gandarīts par sasniegumu un pauda pārliecību noturēt līderpozīciju arī nākamgad. Aiz viņa otrajā vietā ierindojās iepriekšējā gada čempions Didzis Zariņš, no pirmās vietas atpaliekot tikai par pusotru punktu. Viņš pats pēc sacensībās atzina: „Šoreiz viss notika tā, kā tajā teicinā, ka „sportā grūti kaut ko prognozēt”. Vingrinājumos, kuros gaidīju labu rezultātu negāja tik labi kā cerēts un otrādi. Neskatoties uz to, ka uzvarēju visos iepriekšējos spēkavīru čempionāta posmos, tomēr pēdējā vingrinājumā Liepājā aizslīdēja gar degunu”. Godpilnajā trešajā vietā palika spēkavīrs Aivars Šmaukstelis, izcīnot 72,5 punktus.

Latvijas Spēkavīru čempionāts 2014 ir veiksmīgi noslēdzies, bet šajā nedēļas nogalē Ikšķiles pilsētas svētkos norisināsies Skotu kalniešu spēļu otrais posms.

Sīkāka informācija par Latvijas Spēkavīru čempionātu parstipru.lv.